Trotux Virüsü Silme Kesin Çözümü

Trotux arama motoru bilgisayarımız için kötü bir içerik sağlamaktadır. Bu virüs chrome vb tarayıcılar içerisine sızar ve durmadan reklam gönderir. Format atmadan nasıl kurtulacağını sizlere açıklıyorum.

trotux virüsü silme programı
trotux virüsü silme

chrome://settings ayarlarına baktığınızda Google arama motoru olarak görünür yalnız Trotux arama motoru karşınıza çıkar bunun yöntemleri internette birçok yerde mevcut yalnız sonuca ilerletmiyor.

Anlatacağım şekilde işlemleri tamamladığınızda bu virüsten  kesin olarak kurtulacaksınız.

Bunun için bize 2 tane program gerekiyor bu programlar yardımı ile bu virüsten kesin olarak kurtulacaksınız arkadaşlar.

IObit-Uninstaller
IObit-Uninstaller

Öncelikle, IObit Uninstaller yükle: Buradan programı indirin.

Bu programın adı IObit Uninstaller bu program ne amaçlı hizmet ediyor sorusuna gelecek olursak, bu program denetim masası üzerinde tanımadığınız dosyalarınızı silmenize yarıyor.

Bazı programlar denetim masası program kaldır bölümünde silinmez işte tam burada bu program işe başlıyor ve silemediğiniz programları detayları ile tamamen bilgisayarınızdan kaldırmanıza yarıyor.

Trotux virüsü denetim masasından silinemiyor bundan dolayı bu programa ihtiyacımız olacaktır. Bu program yardımı ile önce Trotux dosyasını bilgisayarımızdan kaldıralım. Bu şekilde denetim masasından programı silmiş olduk.

tabi bu işlem ile sonuca erişemedik hayla chrome vb tarayıcılarda virüs duruyor olacaktır.

Chrome yi IObit Uninstaller programından komple kaldırın. Kaldırırken tarama verileri silinsin mi diyecek evet silinsin deyin. Bu sayede kayıtlı linkler vs gidecek yine aynı program yardımı ile Chromeyi bilgisayarınızdan komple kaldırıp yeniden kurun. Programları kaldırırken Güçlü tarama yardımı ile programın ek dosyalarını filan da tamamı ile kaldırmayı unutmayın.

Yeni kurulum işleminden sonra büyük bir ihtimalle virüs gidecektir. Hayır gitmedi ise, chrome://settings linkinde alt kısımda gelişmiş ayarları göster deyin ve en son kısımda ayarları sıfırlayın deyin. Sonrasında tarayıcıyı kapatıp açın bu virüsten format atmak zorunda kalmadan kesin çözüm ile kurtulmuş olacaksınız.

Tüm işlemler bittikten sonra bilgisayarınıza reset atmayı unutmayın.

Bundan sonraki diğer virüsler reklamlar vs için ikinci bir tedbire başlayalım.

İkinci işleme geliyoruz. Adw Cleaner bu program kötü yazılımları tarayıcımızdan kaldırmaya yarıyor yani kötü browseler açılan pencerelerde isteksiz görünen reklamlar. On günde 15 günde bir bu programı açıp temizlik yapmanızı öneriyoruz.

Adw Cleaner İndir yükle kur setup
Adw Cleaner

Adw Cleaner Yükle:

Buradan da programı indirip Scan tuşu yarımı ile tarama yapmasını sağlıyoruz. Tarama yaparak diğer virüslerden de sizi kurtarıyor.

Yanlız trotux virüsünden kesin kurtulmak için dediğim işlemleri bir bir uygulayın. Bundan sonra bilgisayarınıza reset atın ve baştan chrome yi açın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir